All for Asia

Magyar fordítók bázisa.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Share | 

-Programok-

Go down 
SzerzőÜzenet
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 22

TémanyitásTárgy: -Programok-   Szomb. Május 28, 2011 11:26 pm

Hasznos lenne összegyűjteni a legjobb programokat. Így megtudnánk melyik a legnépszerűbb, és ha valaki szeretne belekezdeni valami újba (pl. hardolás), akkor tudja, mit keressen.

Nemcsak alkotó programokra vonatkozik, úgyhogy talán kiderül, hogy melyik az a videólejátszó, ami mindent visz.

Nem utolsó sorban pedig a szempontok, amit nem árt említeni hozzá: Mire jó? Miért jó?
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://alfa.hungarianforum.net
Neji

Hozzászólások száma : 27

TémanyitásTárgy: Re: -Programok-   Szomb. Jún. 04, 2011 11:06 am

Én három programot ajánlanék a feliratozáshoz.
Az egyik a Media Subtitler. Ehhez semmiféle nagy subolási előismeret nem kell. (csak jó reakcióidő xDD) Viszont így nem is lesznek olyan pontosak a feliratok. Előnye, hogy nagyon könnyen használható és felismeri a txt (jegyzettömb) formátumot. Annak ajánlom, aki nagyon nem akar belemélyedni a subolás rejtelmeibe.
Ami már jóval több funkciós az a Subtitle Workshop. Ezzel már precíz időzítést lehet készíteni + nagy előnye, hogy tud srt-t, ssa-t, ass-t... konvertálni más formátumokba. Egyetlen hátránya, hogy txt-t nem olvas be.
A nagyágyú pedig az aegisub. Ehhez egy minimális honismeret kell. Smile De kitartással jól kitapasztalható. Aki speckós effekteket akar a feliratába és szeret elmolyolni egy-egy MV-n, azoknak ajánlom.

Összefűzéshez hjsplitet vagy Total Commandert használok, konvertáláshoz Any Video Convertert, égetéshez pedig VirtualDubot. Vágni is ez utóbbival szoktam.
Felhasználó profiljának megtekintése
Salmina
Admin

Hozzászólások száma : 29

TémanyitásTárgy: Re: -Programok-   Szer. Jún. 08, 2011 9:23 am

nyehehe
én is Aegisub-ot használok... néha szívatós, mert a segédje csak angol (na és valljuk be, az informatikai angol, enyhén érthetetlen néha...)(viszont a kezelő felületet be lehet állítani magyarra.. kiv. ami a kara applyjéhez kő.. és a rajzos része, mert az asszem meg parancssorból megy...)
égetni én is a VirtualDubbal égetek... bár engem ez is megszokott szívatni.. (nem jó, video codec, nem szereti, az audio... szóval igen)

vágásra a Avidemux 2.4 GTK+ használom.... Avidemux 2.4 Qt4-je is.. nos nem tom mi a különbség a kettő között, előbbivel, sajna nem lehet a saját progijai között másolgatni... de vágni egész jól lehet

az avi joinerem.. hát mostan közölte hogy kérni licence... de nem lenni rossz.. de asszem mással is lehet...

össze fűzni HSJSpiltel szoktam, meg a daraboláshoz azt használom (csak azért mert a Total Commandert elfelejtettem, hogy kő)
konvertálni meg ImTOO HD video convertert használok (ez a Xilisoft Video Converter csinálja, de nekem ez jött be (ugyan az a cég))

Subtitle Workshop, hát ha ez az amire gondolok, akkor nekem ennek a konvert része el se akar indulni.. pedig akartam assből srtét csinálni, de egyszerűen nem megy, csak srtből ass/ssat tudok... és ez olyan bosszantó (szal, jó néven venném, ha lenne valakinek valami olyan progija, ami esetlegesen el is indulna, és még működne is.... vagy legalább tud róla)
Caby

Hozzászólások száma : 2

TémanyitásTárgy: Re: -Programok-   Szomb. Júl. 23, 2011 7:57 pm

És melyik programot ajánlanátok egy kezdőnek?Very Happy
Én most szeretném megtanulni,hogy hogy kell feliratot ráégetni videóra, de ilyen igényesebbre gondolok, ahol pl színt, meg mindenfélét be lehetne állítani, de igazából nem tudom melyik programmal kellene kezdenem, az itt felsoroltakból, és lehetőleg könnyebb használatút, pl magyar kezelőfelülettel vagy ilyesmi Smile
Nyky
Admin

Hozzászólások száma : 19

TémanyitásTárgy: Re: -Programok-   Vas. Júl. 24, 2011 11:54 pm

Szia!
Kezdőnek is tökéletesen megfelel az aegisub véleményem szerint. Talán bonyolultnak látszik, de nem az. Magyar a kezelő felülete és gyakorlatilag mindent megcsinál. Kivéve ugye az égetést. Színes csicsás-micsás feliratot egyaránt tudsz vele készíteni.
Égetni én a VirtualDubot használom és ajánlom is. Szintén magyar és általában a honlapján letölthető az összes plugin, ami kell hozzá. Mindent éget és szép minőségit:D
Szóval égetővel csak ráégeted, de megformázni más programmal kell a feliratot, ha színesre gondolsz, akkor az aeisubot ajánlom. Smile
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: -Programok-   

-Programok-
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal